Продавець ООО "Редлер" розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
17 відгуків
ООО "Редлер"
+38(098) 665 49 38
+38(095) 583 40 34
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.

Норії

Для стабільно вертикального переміщення зерна та сипучих матеріалів з метою подальшого завантаження безпосередньо в ємності, які знаходяться на певній висоті, застосовуються норії. Це спеціальні пристрої, затребувані сьогодні повсюдно. Їх також називають ковшовий елеватор. На великих комбікормових виробництвах, як правило, залучається до трьох подібних пристроїв. Вони використовуються:

 • щоб підняти подрібнене сировину в змішувач або в бункер;
 • для переміщення гарячих гранул безпосередньо в колону охолодження;
 • для транспортування гранул, які вже охололи, в бункер для подальшого зберігання.

Норії розробляють, враховуючи особливості відповідного виробництва. Комбікормові пристрою, на відміну від млинових або елеваторних, мають особливі характеристики черевиків, вид стрічок і ковшів, розміри шахт.

Особливості пристрою

Ковшовий елеватор представляє собою зручний обладнання з досить простим будовою. Він складається з таких елементів:

 • головка норії;
 • черевик;
 • шахти (труби).

Головка елеватора є його верхньою частиною, оснащеної малої і великої кришками. Саме вони відповідають за пересування зерна після підйому. Обидві шахти підводяться до голівці. Ковші рухаються до верхньої точки, після чого зерно висипається безпосередньо в випускний отвір. Зерновий потік завдяки особливій конструкції проникає у випуск повністю. Падіння вниз запобігається шибером з мінімальним зазором. Крім того, у верхній частині передбачається привід, а також приводний барабан, покликані регулювати хід стрічки.

Щоб завантажувати і вивантажувати зернові маси застосовують нижню частину норії, іменовану башмак. Через віконця у нього засипають зерно. Всередині цей черевик складається з стінок, кришки, шибера, люка, натяжного барабана, який натягував стрічку. Натяжний барабан може бути з суцільним ободом, гратчастим або відкритим ротором, а також 10-12 лопатями. При решітчастому виконанні є свої плюси.

Зернова маса, також про стрічкове полотно і провокує його знос, не налипає на барабан.

Черевик є опорою конструкції. Йому характерний міцний корпус, виконаний з сталевого листа, товщина якого дорівнює 2-5 мм Внизу знаходиться шибер, що забезпечує зручну очищення, а також якісну розвантаження нижньої частини. Крім того, в черевику передбачається люк для подальшого обслуговування натяжної барабана.

Труби (шахти) являють собою порожнини, мають сталеві стінки. Вони захищають як ковші, так і їх вміст від різних зовнішніх впливів. У голівці норії знаходиться привід. Він складається з мотора, передачі, а також редуктора. Останній під'єднують клиноремінною передачею до електродвигуна. Між натяжним і приводним барабаном натягнута стрічка норії. Вона тягне вантаж вгору. До цієї стрічки за допомогою болтів прикріплені ковші. Стрічка обладнання має невеликий опір руху, але більшу стійкість на розрив при безшумному переміщенні.

Принцип роботи

У цілому принцип роботи норії простий. Після того, як включений повний привід, приводний барабан обертається, рухаючи стрічку. Зерно надходить у черевик знизу, наповнюючи ковші, спрямовані догори. На верхній частині головки ковші перевертаються. Їх вміст викидається безпосередньо у випуск. У підсумку вони йдуть по зворотній шахті вгору, порожніми.

Таке обладнання по носію ковшів ділять на стрічкове і ланцюгове. Принцип роботи, по суті, аналогічний. Прокатати стрічку в черевику і голівці дозволяють барабани, хід ланцюгів забезпечують зірочки. Пристрої бувають швидкохідними або тихохідними, з розставленими або з зімкнутими ковшами.

Конструктивні особливості

Як правило, ковшові елеватори норія мають 3-8 прокладок, виконаних із спеціальної тканини, розривне зусилля якої становить 60-80 кг на 1 см ширини. Швидкість пересування оптимізують, орієнтуючись на об'ємна вага транспортуються матеріалів. При роботі з вологим сировиною застосовуються стрічки, що мають з двох сторін гумові обкладки. Ширина полотна стандартно на 2,5-5 см перевищує габарити ковшів, але на 2,5-5 см вона менше, ніж ширина барабанів. При перекосі стрічки ковші не затискаються, так як зі стінками вони не стикаються.

На сьогоднішній день для виготовлення такого обладнання використовують найбільш міцні матеріали. Так ковші для норії роблять з полімерів, пластику, сталі. Їх розташовують з різним інтервалом, який залежить від ширини відповідних стрічок. Форма забезпечує повне завантаження, а також розвантаження ємностей в ході перевертання.

Норії стрічкові ковшові мають декілька датчиків, що відображають поточну швидкість, температуру відповідних підшипників, сходження стрічки. Важливо своєчасно виявити зміну швидкості подачі. Адже це часто сигналізує про неполадки механізму. Швидкість подачі знижується, якщо:

 • ділянки забиті сировиною;
 • в шахту проникли сторонні предмети;
 • стрічка розірвалася.

У таких ситуаціях датчик посилає на електрощит команду, в результаті чого хід пристрою зупиняється.

Базові переваги

Сравнительно с прочими вариантами транспортировки посредством цепных или ленточных транспортеров нория имеет такие преимущества:

 • небольшое электропотребление и высокая производительность – чтобы поднять пшеницу на высоту до 30 м потребуется всего 30 кВт, в то время, как цепному транспортеру не менее 72 кВт;
 • нет нужды в больших производственных площадях – оборудование невероятно компактно, особенно, если сравнивать его с ленточным транспортером, работающим при угле наклона до 20%;
 • защита транспортируемой продукции от атмосферных осадков;
 • мінімальний викид пилу від переміщуваного вантажу – це обумовлено герметизованими складовими конструкції, а також можливістю підключити аспірацію;
 • високий робочий ресурс і надійність.

При своєчасному обслуговуванні термін експлуатації норії досягає десятків років. Замовити такі пристрої можна прямо зараз в режимі онлайн.